Projektowanie skalniaka - ogród skalny
Projektując ogród warto czasem zdecydować się na nietypowe, zaskakujące rozwiązania. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego ogrodu, w którym przeważa zieleń, kwiaty i krzewy, jest wyjątkowo interesujący ogród skalny.
Wielką zaletą takiego ogrodu jest bez wątpienia możliwość hodowania w nim wyjątkowych okazów roślin górskich, które w innych warunkach nie mogłyby przetrwać. Zbudowanie ogrodu skalnego nie jest jednak prostą sprawą, dlatego przed rozpoczęciem jego tworzenia należy wszystko dobrze przemyśleć.
Przypadkowość nie może mieć tu miejsca, a wszystkie elementy powinny stanowić spójną całość. Do stworzenia ogrodu skalnego idealny jest teren z naturalnymi wzniesieniami, jednak istnieje również możliwość stworzenia sztucznego wzniesienia, uformowanego z gruzu.
Na samym dole takiej konstrukcji należy umieszczać największe głazy i stopniowo przechodzić do coraz mniejszych. Wzorce „skalniaków” najlepiej czerpać z natury, by stworzone konstrukcje nie wyglądały jak przypadkowo usypany stos kamieni.
Kiedy konstrukcja jest już gotowa, należy jeszcze uzupełnić ją odpowiednią warstwą ziemi, na której będą rosły rośliny. Następnie, ziemię podlewa się wodą i uzupełnia szczeliny drobnymi kamieniami.
Po kilku tygodniach można już sadzić rośliny.
Polecane artykuły
W jakich branżach najlepiej sprawdzą się gadżety reklamowe?
Gadżety reklamowe to w dzisiejszych czasach rzecz wręcz niezbędna, jeśli chodzi o działania marketingowe firmy. Służą one przede wszystkim do wsparcia sprzedaży i jako swego rodzaju zewnętrzna reklama. Nic więc dziwnego, że wiele biznesów inwestuje spore pieniądze w różnego rodzaju gadżety reklamowe
Przygotowanie ogrodu na zimę
Jesień to czas przygotowania ogrodu na przyjście zimy. Puste miejsca pozostałe po uprawie niektórych roślin jednorocznych należy oczyścić, przekopać i zasilić nawozami organicznymi, przy czym nawóz winno się przekopać i wymieszać z ziemią. W przypadku, gdy podłoże jest zbyt kwaśne, warto przeprowad