Opryski i ich wpływ na warzywa
Celem uchronienia upraw przed szkodnikami, zarówno tymi, które zjadają warzywa, jak i tymi, które je niszczą i doprowadzają do chorób, wielu hodowców stosuje różnego rodzaju preparaty.
Również mając domowy ogródek możemy śmiało korzystać z oprysków, choć jest zalecane, aby czynić to z umiarem.
Mieszanki oferowane przez producentów mają zwykle na celu to, by w jak najkrótszym czasie zabić szkodniki i zahamować ich dalszy rozwój.
To oznacza, że środki te są agresywne i silnie skoncentrowane.
Teoretycznie nie wpływają na jakość jarzyn oraz ich zdatność do spożycia, nie należy jednak wierzyć twierdzeniom, że nie pozostaje po nich żaden ślad.
Silna chemia w ogrodzie przeważnie nie jest mile widziana i ciężko się dziwić.
Przecież gdy zaczynamy hodować na własny użytek warzywa czy owoce, to chcemy mieć pod ręką naturalne produkty, które różnią się zasadniczo od tego, co można kupić w sklepach.
Sięgając po chemiczne opryski zbytnio upodabniamy domową hodowlę do tej na wielką skalę, co musi budzić szereg kontrowersji i wywoływać rozterki.
Polecane artykuły
W jakich branżach najlepiej sprawdzą się gadżety reklamowe?
Gadżety reklamowe to w dzisiejszych czasach rzecz wręcz niezbędna, jeśli chodzi o działania marketingowe firmy. Służą one przede wszystkim do wsparcia sprzedaży i jako swego rodzaju zewnętrzna reklama. Nic więc dziwnego, że wiele biznesów inwestuje spore pieniądze w różnego rodzaju gadżety reklamowe
Przygotowanie ogrodu na zimę
Jesień to czas przygotowania ogrodu na przyjście zimy. Puste miejsca pozostałe po uprawie niektórych roślin jednorocznych należy oczyścić, przekopać i zasilić nawozami organicznymi, przy czym nawóz winno się przekopać i wymieszać z ziemią. W przypadku, gdy podłoże jest zbyt kwaśne, warto przeprowad