Jak nawiozić trawnik
Aby trawa wciąż intensywnie się rozwijała, należy ją regularnie nawozić. Im częściej ją kosimy i im gęstsza rośnie, tym więcej składników odżywczych potrzebuje. Największe znaczenie dla niej ma azot, który pobudza wzrost, fosfor wpływający na rozwój korzeni oraz potas regulujący gospodarkę wodną.
Nawozy stosujemy ściśle według wskazań producenta, zwykle jednak co najmniej trzy razy w roku: wczesną wiosną, w czerwcu i pod koniec sierpnia. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych na rynku gotowych mieszanek. Najwygodniejsze w użyciu będą preparaty w formie granulek.
Nawóz należy rozsypać równomiernie, na świeżo skoszonym, suchym trawniku. Bezpośrednio potem trzeba podlać murawę. Warto też sięgać po preparaty wolno działające, które stosuje się zaledwie raz w roku, na początku sezonu – w ten sposób oszczędzimy sobie pracy oraz zwiększymy bezpieczeństwo roślin.
Jeżeli gleba jest mocno zakwaszona, czyli ma pH niższe niż 6, konieczny okaże się też zabieg wapnowania. Wykonuje się go raz w roku, wiosną lub jesienią, uprzednio silnie wygrabiając darń.
Polecane artykuły
Aranżacja ogrodu
Jednak, aby wszystko miało ręce i nogi, warto posłużyć się prostymi krokami, które pozwolą na precyzyjne dobranie wszystkich elementów wchodzących w skład naszego ogrodu. W związku z tym naszym pierwszym zadaniem jest sam pomysł. Musimy jasno określić, co nam się podoba, jakie mamy wyobrażenia, czy
System nawadniania ogrodu
Zdrowe i piękne rośliny w ogrodzie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Niezwykle ważnym jest podlewanie, które czasami sprawia kłopoty, zwłaszcza wówczas, kiedy lato jest gorące i suche. Kto ma ogród tuż przy domu jest w stanie nawet przez kilka godzin dostarczać roślinom wodę używając zrasza