Cuda techniki

Cuda techniki

Wyścigi Formuły 1 to sport jedyny w swoim rodzaju. Składa się na to szereg czynników. Przede wszystkim, ta dyscyplina jest wysoce elitarna – mówi się nawet, że łatwiej jest polecieć w kosmos, niż przejechać się bolidem F1 po torze.

Dlatego też niewielu kierowców dostąpiło zaszczytu wzięcia udziału przynajmniej w jednym takim wyścigu. W tym sporcie bardzo ważne jest zaplecze techniczne. Poszczególne bolidy różnią się od siebie na tyle, że jeśli do dwóch różnych wsadzimy kierowców o takich samych umiejętnościach, to jeden może nie mieć najmniejszych szans, jeśli drugi ma lepszą maszynę.

Na oryginalność tego sportu składają się również ogromne prędkości, które osiąga się podczas wyścigów. Kierowcy F1 są niewątpliwie najszybszymi sportowcami na świecie. W wyścigach Formuły 1 występują zespoły konstrukcyjne, które wystawiają po dwóch kierowców.

Na potrzeby dwóch ludzi i ich maszyn pracują dziesiątki ludzi, którzy mają dbać zarówno o trening i psychikę startujących w zawodach, jak i o ich sprzęt. Bolidy F1 porównać można chyba tylko do pojazdów, jakich używa się w kosmosie. Tworzy się je z najlepszych materiałów w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Wiele innowacji, które zostały stworzone na potrzeby F1 wykorzystano potem w innych dziedzinach i to nie tylko w motoryzacji. Już sam ten fakt świadczy o tym, że bolidy są konstruowane przez jednych z najlepszych fachowców na świecie. Dlatego też są one tak szybkie i zwrotne na torze.

Z pewnością, można je nazwać cudami techniki.